Nézze le a dohányzást

Simon Zoltánné Erzsi 46 évnyi dohányzás után döntött úgy, hogy pontot tesz a cigaretta függőségére.

• Így sikerülhet végleg a leszokás! - HáziPatika
  • Ilyen a testünk, ha leszokunk a dohányzásról - HáziPatika
  • Címlap » Cikkek Szívni, vagy nem szívni… 21 napos ingyenes mentális dohányzásleszoktató program azoknak, akik szeretnének leszokni a dohányzásról, de még szükségük van támogatásra, hogy ez tényleg sikerüljön is.
  • Főoldal » Betegségek » Pszichés problémák, elmebetegségek » Szenvedélybetegségek » Dohányzás » Dohányzik?

Nem volt könnyű meghozni ezt a döntést, hisz — nézze le a dohányzást mondja — számára igazi mentsvár volt a cigaretta egész életében. Ám több sikertelen leszokási kísérlet után, amikor már napi egy doboz volt az adagja, egyszer csak történt valami.

Mi volt az utolsó csepp? Hogyan sikerült legyőzni a függőségét? És milyen az élet cigaretta nélkül?

72 óra múlva

Egy életvidám, hétunokás, büszke nemdohányzó nagymamával beszélgettünk. Nem illik — pláne egy hölgy esetén — rögtön az évszámokkal kezdeni, de ez a nézze le a dohányzást év azért csak szöget üt ez ember fejében. Emlékszik még mikor és hogyan kezdődött a dohányos pályafutása? Tudja, én mindent korán kezdtem az életemben. Emlékszem, a nővérem kínált meg először, és hát miért is ne, hisz én is egy vagány csaj vagyok — gondoltam.

Nézze le a dohányzást még csak menőségből, alkalmanként gyújtottunk rá, aztán amikor elkerültem középiskolába, évesen már a mindennapjaim része lett a cigaretta. Maga már biztosan nem emlékszik, de volt a Fecske nevezetű cigaretta. Ez már füstszűrős volt, Ft volt egy doboz, sose felejtem.

Ezt szívtam. Akkoriban még napig elegendő volt egy dobozzal, majd aztán egyre több, a végén napi egy doboz kellett belőle.

Ilyen a testünk, ha leszokunk a dohányzásról

Mit adott Önnek a dohányzás? Úgy éreztem, hogy megnyugtat, ellazít. Olyan kellemes, bizsergető érzés volt.

abbahagyta a dohányzást, fáj a lábam

Volt, amikor el se szívtam az egészet, csak füstölt a kezemben. Maga az a tudat, hogy ott van velem, és bármikor lehet percem, hogy csak saját magammal foglalkozzam. Ez volt a lényeg. Ezek szerint a dohányzás rituáléját szerette? Én tényleg borzasztóan szerettem dohányozni. Egyedül a két terhességem alatt nem gyújtottam rá, akkor valóban csak a gyerekek érdekeit néztem. De hazudnék, ha azt mondanám, nem vártam, hogy újra dohányozhassak.

arra készteti a dohányzást hogyan lehet lefogyni a dohányzásról

Amint lehetett, nekem kellett újra a cigaretta. Pedig — hála az égnek- senki nézze le a dohányzást nem dohányzik a családban rajtam kívül. Ha ennyire szerette a cigarettát, miért akart változtatni?

Ez lesz, ha abbahagyja a dohányzást

Miért gondolta egyszer csak mégis úgy, hogy le kellene szoknia a cigiről? Nézze, én az egészségemre mindig ügyeltem.

MAEVA FAIT UNE ÉNORME ANNONCE ! 😱 ELLE VEUT AU PLUS VITE UN BÉBÉ ! 👶🏼 (LES MARSEILLAIS)

Már a cigarettát kivéve. Nekem soha nem volt se otthon, sem máshol konfliktusom a dohányzás miatt. Nem voltam rákényszerítve, hogy leszokjak.

Elfogadta a környezetem, hogy cigarettázom.

Ha abbahagyja a dohányzást, javul az egészsége hogy cameron diaz leszokni a dohányzásról

De egy olyan családi házban élek, ami egy sarokház. Vagyis nincsenek szomszédaim, ám cserébe mindenhonnan belátnak az utakról teraszunkra.

• Ez lesz, ha abbahagyja a dohányzást - remenysegiskola.hu
  • 7 éve dohányzom, hogyan leszokom
  • Index - Leszokik az Index - Így kerültem el az öt legnagyobb csapdát a leszokás után
  • Rossz egészség leszokni a dohányzásról
  • A koncentráló készség csökkenése, 2 hét Ingerlékenység, izgatottság, szorongás, 4 hét Alvási problémák, 1 hét Emésztési zavarok, székrekedés, 4 hét Fel kell készíteni a környezetet is a leszokásra.
  • Ikon, amely segít a leszokásban
  • Leszokni a dohányzásról, hogyan lehet

És tudja, én ezt restelltem. Hogy állandóan kint dohányzom, még pszichológiai függőség a dohányzási kezeléstől is. Télikabátban odakinn ácsorogni. A másik meg, hogy alig vártam, hogy vége legyen egy vacsorának, egy ebédnek.

Egy családi ünnepen, amikor mindenki lazán beszélget, én meg alig várom, hogy rohanjak ki rágyújtani? A semmire.

Szívni, vagy nem szívni…

Mert minek? Szóval szégyelltem magam emiatt, ez az igazság. És hogy lett ebből végleges elhatározás? Nekem alapelvem, hogy nem mondom soha, hogy soha. A dohányzással se úgy voltam, hogy jött egy pont, hogy akkor én most végleg meg akarok ettől szabadulni.