Dohányzási termékek kínából, Világ: Tilos lesz a dohányzás Kínában a zárt nyilvános helyeken | remenysegiskola.hu

megnövekedett nyomás a dohányzásról való leszokás után nagyszerűen élök, leszoktam a dohányzásról

Az Egészségügyi Világszervezet WHO szerint jelenleg nagyjából egymilliárd ember, vagyis a világ népességének csaknem hetede tartozik a dohányzók közé.

A WHO tavalyi jelentése dohányzási termékek kínából Kína a világ legnagyobb dohányfogyasztója: az 1,3 milliárd fős lakosságból csaknem millióan dohányoznak, ami a globális cigarettafogyasztás több dohányzási termékek kínából egyharmadát teszi ki.

dohányzási termékek kínából

Indonéziában a legmagasabb a dohányosok aránya: a délkelet-ázsiai országban a 15 éven felüli férfiak 76 százaléka dohányzik. A világ dohányosainak nagyjából 80 százaléka alacsony és közepes jövedelmű országokban él és közülük millióan tekinthetők szegénynek.

Nincs dohányzásellenes országos törvény

A The Lancet című orvosi folyóirat áprilisi számában publikált tanulmány szerint a naponta dohányterméket fogyasztó emberek dohányzási termékek kínából csökkent 25 év alatt: ben még minden harmadik férfi és minden tizenkettedik nő, ben már csak minden negyedik férfi és minden huszadik nő dohányzott napi rendszerességgel.

A The Tobacco Atlas nevű dohányzásellenes érdekcsoport szerint azonban a néhány országban megfigyelhető csökkenést "csaknem teljesen ellensúlyozza a fogyasztás növekedése azokban az országokban, ahol enyhébb a dohányáruk szabályozása". Utóbbiak közé tartoznak a világ szegényebb részein, különösképpen Fekete-Afrika területén lévő országok. A dohányáruk fogyasztása csökkent egyebek között Ausztráliában, Brazíliában és Nagy-Britanniában a dohányzásellenes intézkedések: a magasabb dohányzási termékek kínából, a különböző korlátozások és egészségügyi figyelmeztetések nyomán.

Az elektromos cigaretták is megvetették a lábukat néhány piacon. dohányzási termékek kínából

Dr. Tamasi Őszintén - Dohányzás leszokás, de hogyan utána?

Franciaországban egymillióval csökkent a napi rendszerességgel dohányzók száma és között. Az Euromonitor International nevű piackutató cég szerint a dohánytermékek eladása még Kínában is csökkent 10 százalékkal a es csúcshoz képest.

Navigációs menü

A szakértők szerint a dohányzás az idő előtti halálozások elsődleges oka. A WHO adatai alapján az aktív vagy passzív dohányzás több mint hétmillió ember halálát okozza évente, vagyis átlagosan egy ember hal meg miatta minden hatodik másodpercben. A világszervezet szerint a jelenlegi ütemben a dohányzás akár egymilliárd ember halálát okozhatja a A Tobacco Control című tudományos folyóirat januári számában megjelent adatok szerint a dohányzás csaknem hat százalékát emészti fel a világszerte az egészségügyre fordított költségeknek.

A WHO szerint világszerte 4,3 millió hektárnyi földterületet használnak dohánytermesztésre. A cigarettaeladások értéke éves szinten több dohányzási termékek kínából milliárd dollár ezermilliárd forint.

dohányzási termékek kínából

Kína a világ vezető dohánytermesztője: a globális össztermelés nagyjából 40 százaléka írható a számlájára. A világ dohányosai körülbelül 5,7 ezer milliárd cigarettára gyújtanak rá évente, ami percenként csaknem 11 millió cigarettát jelent.