A vitaminok segítenek e a dohányzás lemondásában

az alsó hasfájás dohányzás közben

Brit tudósokdohányzással foglalkozó tanulmány elemzése közben jutottak arra az eredményre, hogy a naponta 20 szál cigarettát elszívó, középkorú felnőttek körében emberből 7 szenved el szívrohamot vagy agyvérzést. A kutatás szerint összességében is a szív és érrendszeri megbetegedések jelentik a legnagyobb egészségügyi kockázatot a dohányosokra a dohányzással összefüggő elhalálozások 48 százalékát okozva.

a vitaminok segítenek e a dohányzás lemondásában dohányzás abbahagyó szobák

Annak ellenére, hogy az elmúlt időszakban sok helyen csökkent a dohányzók száma, a napi szálat elfüstölőké arányaiban növekedett, tehát a teljes leállás helyett egyre többen azt választják, hogy nagymértékben visszavesznek a napi cigarettamennyiségükből. Azonban a tanulmányok elemzése közben kiderült: a csökkentett mértékű dohányzás még mindig egészségtelen, és egyáltalán nem jelent biztonságot a cigaretta által kiváltott egészségügyi kockázatoktól.

mit fog adni, ha abbahagyja a dohányzást? leszokni a dohányzásról 10 re

A kutatás további eredményei szerint a napi 1 szálat elfüstölő férfiak között 48 százalékkal növekszik a szívbetegségek, 25 százalékkal pedig az agyvérzés kialakulásának kockázata. Nők esetében pedig a számok még jelentősebbek: 57 és 31 százalékra rúgnak.

Noha a rákos megbetegedések szempontjából még félig-meddig igaz is lehet, az annál sokkal gyakrabban előforduló szív- és érrendszeri betegségekről egyáltalán nem elmondható.

súlyos dohányosok, akik abbahagyják a dohányzást hatékony, a dohányzásról való leszokás

Az ilyen betegségek veszélyének csökkentésében csak a cigaretta teljes mértékű letétele segíthet. Akik drasztikus mértékben csökkentik a szálak számát, vagy más módon — például e-cigarettával — visznek be nikotint a szervezetükbe, sokkal nagyobb valószínűséggel hagyják végül abba a dohányzást, ezzel pedig gyorsan, nagy mértékben csökkentik a betegségek kockázatát.

Hogyan szokjunk le a dohányzásról? A dohányzás káros hatásai A dohányzással általában tinédzser korban találkozik először az ember. Abban az időszakban, amikor kezd kipróbálni új dolgokat. Van olyan, akinek nem tetszik, és soha többet nem gyújt rá, és van, aki rabja lesz ennek a rossz szokásnak. Sajnos általában az utóbbi történik.