A dohányzásról való leszokás eredményei. Miért olyan nehéz leszokni a dohányzásról?

SZÍVDERÍTŐ Nem igaz, hogy idősen már nem érdemes leszokni!

Jöjjenek az eredmények. A múlt héten indítottunk egy kis közvéleménykutatást, illetve felmérést az Allen Carr A dohányzásról való leszokás eredményei Leszokni a Dohányzásról Központ olvasói, követői körében.

• Tíz lépés az élet - konkrét tanácsok a dohányzásról való leszokáshoz | remenysegiskola.hu
  • Miért olyan nehéz leszokni a dohányzásról?
  • SZÍVDERÍTŐ Nem igaz, hogy idősen már nem érdemes leszokni!
  • Nemzetközi Ifjúsági Dohányzás Felmérés összefoglaló tanulmány letölthető:  itt.
  • Harmadlagos nikotinterhelés A dohányzás abbahagyása után 24 órával csökken a szívinfarktus közvetlen veszélye, 3 hónap múlva múlik a köhögés, 5 év múlva a műtéttel nem gyógyítható tüdőrák kockázata a felére csökken.
  • Hazai és külföldi adatok, tanulmányok | Dohányzás Fókuszpont
  • 10 tipp a dohányzásról való leszokáshoz
  • Most abbahagyom a dohányzást

A téma természetesen a leszokás, illetve az akaraterővel való leszokás volt. Hogy miért érdekes ez? Mert a legtöbb dohányos úgy gondolja, hogy a leszokáshoz bizony csak erős akaraterő kell és menni fog.

Lábléc menü

Illetve nem csak a dohányosok gondolják így, hanem a környezetük is ezt közvetíti feléjük. Derüljön ki fehéren-feketén, hogy vajon le tudnak-e szokni a dohányosok akaraterővel, vagy sem. A kérdés tehát az volt a dohányosokhoz hogy próbáltak-e már leszokni akarterővel? Ők azok tehát, akik most dohányoznak és vagy próbáltak már leszokni önerőből, vagy sem.

Miért olyan nehéz leszokni a dohányzásról?

És akkor jöjjön az eredmény: Igen, próbáltam már leszokni a dohányzásról akaraterővel: fő Nem, nem próbáltam leszokni a dohányzásról akaraterővel: fő Mit is jelent ez az eredmény?

Sikertelenül és legalább egyszer. Mert azt nem is kérdeztük meg, hogy hányszor próbáltad letenni így a cigit, de a a dohányzásról való leszokás eredményei történetből, a dohányzásról való leszokás eredményei kaptam, nagyon világosan látszott, hogy ezek akár többszöri próbálkozásokat is takarnak.

És ez bizony nagyon fontos információ a dohányosoknak. Hogy nem érdemes így próbálkozni. Mert minden egyes akaraterős próbálkozás, ami kudarcba fullad megtépázza az önbizalmukat, a magukba vetett hitüket és persze a saját és családjuk idegeit is.

Miért olyan nehéz leszokni a dohányzásról?

És, hogy akik már próbálták, hogyan élték meg a leszokást? Egyszerűen szükségem volt rá, mert nagy trauma ért. Nem fogok rágyújtani!

mi lehet akkor, ha abbahagyja a dohányzást? mikor elmúlik a dohányzás iránti vágy

Amíg nem döntöttem el, csak kb. De onnantól kezdve szinte kitöltötte az életemet a gondolat.

1. Csuth Ágnes, családorvos Abbahagyom a dohányzást - bizonyára sokaknak ismerősen hangzik ez a fogadkozás.

Hamar feladtam. Hogy a mentális függés nem szünt meg, ők továbbra is függők voltak, még abban a pár hétben, hónapban is, amikor nem dohányoztak.

ha vannak drogok a dohányzáshoz

És ez a legnagyobb baj az önerős, nikotintapaszos, rágós leszokás kapcsán, hogy a mentális függést nem szüntetik meg, így a leszokó szenved, a leszokást lemondásként éli meg és élete végéig vágyódik a cigire. De ennek nem kell így lennie, hiszen már 33 éve működik egy nemzetközi módszer, amivel évente több százezren sikerrel és végleg teszik le a cigit.

Legfrissebb anyagaink:

Ez az egyetlen módszer, ami megszünteti a mentális vagy lelki kötődést a cigihez és 7 éve már Magyarországon is elérhető. Én több mint 10 éve szoktam le a dohányzásról az Allen Carr módszer segítségével. Ha követed tanácsaimat, írásaimat, hamarosan Te is le fogsz tudni szokni a cigiről.

DOHÁNYZÁSRÓL LESZOKÁS könnyen?! - Teljes #könyvösszefoglaló

Hozzászólások Egyetértesz? Szólj hozzá a témához!

a dohányzásról való leszokás eredményei

A hozzászóláshoz kérlek használj teljes nevet és várjul kulturált hozászólásaidat legyen az akár egyetértő, vagy akár kritikus.