Mi a dohányzó tabletta

miért lehet felépülni, amikor leszokik a dohányzásról?

Szájüregi rák: Magyarországon a legrosszabb a helyzet az EU-n belül A citizin a nikotin acetilkolin receptoraihoz részlegesen kötődő molekula és így alkalmas arra, hogy az erős dohányosnak megkönnyítse a leszokást a cigarettáról. A kelet-európai országokban ennek hatása a dohányzás gyakoriságán ugyan nem nagyon látszik, de a hatás régóta ismert.

Lengyel kutatók már közöltek tudományos adatokat a Tabex néven hazájukban bármelyik patikában kapható gyógyszerről, mi a dohányzó tabletta megfelelő mennyiségű résztvevővel végzett tanulmány mi a dohányzó tabletta még nem történt.

mi a dohányzó tabletta a dohányzásról való leszokás nyomása

Most Robert West angol kutató és munkatársai erős dohányoson végeztek vizsgálatokat, amelynek eredményeit a világ egyik legfontosabb tudományos folyóirata, a New England Journal of Medicine közölte. West professzor lengyelországi tanulmányába olyan férfiakat és nőket vontak be, akik naponta legalább 10 cigarettát szívtak évek óta.

Áttörés a dohányzásról leszokni akaróknak Minden eddiginél hatásosabb gyógyszer segíti a dohányosokat a leszokásban Szeptember utolsó napjaiban engedélyezte az Európai Gyógyszerügynökség EMEA egy, a dohányzásról leszoktató receptköteles tabletta forgalmazását az Unió országaiban. Ezzel egy minden eddiginél hatásosabb, forradalmian új segítséghez jutottak a dohányzásról leszokni akarók. A tabletta hatóanyaga az agyban lévő nikotinreceptorokhoz kapcsolódik, ezzel jelentősen csökkenti a dohányzás abbahagyása után jelentkező hiányérzet, illetve a megvonási tünetek kialakulását. Ezáltal a dohányosnak nem, vagy sokkal kevésbé fog hiányozni, hogy rágyújtson egy újabb cigarettára. A gyógyszer abban is segít, hogyha a páciens megtéved, és mégis rágyújt, akkor a gyógyszer megakadályozza, hogy az mi a dohányzó tabletta jutó nikotin hatására dopamin szabaduljon fel.

A Tabex tabletta hatékonyságát megkülönbözhetetlen külsejű placebo tablettáéval hasonlították össze, és egy év múlva is gondos vizsgálatokkal ellenőrizték, hogy a résztvevők valóban abbahagyták-e a dohányzást. A Tabex tablettával kezelt személyeknek 8,4 százaléka maradt egy év múlva is cigarettamentes, míg a placebo tablettát szedőknek csak 2,4 százaléka volt képes megállni az évet dohányzás nélkül.

egy hónap múlva hagyja abba a dohányzást

A hasonló célból előállított amerikai készítmény, a varenicline ugyan hatásosabbnak tűnt, mert a gyógyszerrel kezelt résztvevők 20 százaléka egy év után is megmaradt nemdohányosnak, a placebo tablettát szedő nyolc százalékhoz képest. Az amerikai szerrel kapcsolatban viszont súlyos mellékhatásokat figyeltek meg: több lett a szívroham és pszichiátriai gondok jelentek meg. Ráadásul az amerikai gyógyszer igen drága: mi a dohányzó tabletta havi tabletta több mi a dohányzó tabletta dollárba kerül, míg a Tabexért az amerikai számítás szerint legfeljebb 15 dollárt kell havonta kifizetni.

az ember, aki leszokni akarsz

Matos Lajos.