Akik abbahagyták a dohányzást és lefogytak ugyanakkor

Csupán balszerencse a rák, vagy elkerülhető is lehet?

akik abbahagyták a dohányzást és lefogytak ugyanakkor Freud vágyakozik a dohányzásra

Pedig egy új Science tanulmány szerint erre igen szűkös keretek állnak rendelkezésünre Legalábbis ezt állapította meg egy friss tanulmány, amelyik arra a következtetésre jut, hogy a rákos daganatok kétharmada ellen semmit sem tehetünk. Ezeket a DNS-mutáció miatt keletkezett megbetegedéseket valójában nem a kártékony életmód hozza létre, csupán akik abbahagyták a dohányzást és lefogytak ugyanakkor pech — vélik a cikk szerzői.

leszokni a dohányzást a 19 héten milyen könnyű egy nőnek leszokni a dohányzásról

A tekintélyes Science cikkéből ugyanakkor az is kiderül, hogy a legismertebb ráktípusok esetében még mindig komoly rizikófaktor a dohányzás és a mértéktelen alkoholfogyasztás, tehát nem érdemes egészségtelen életmóddal tetézni a bajt.

A tüdőrákok esetében például ma már egyetlen kutató sem kérdőjelezi meg a közvetlen összefüggést a dohányzás és a megbetegedés között — olvasható a cikkben. Szakértők szerint a rákos megbetegedések egy jelentős része, csaknem 40 százaléka megelőzhető lenne, ha életmódot váltanánk.

Ha abbahagyja a dohányzást, akkor az ízületek nikotinfüggőség otthoni kezelés

Érdemes tehát lefogyni, abbahagyni a dohányzást és az alkoholfogyasztást. A maradék hatvan százalék ellen pedig úgysem tehetünk semmit —derül ki a tanulmányból. Az anyag megjelentetését a Splendidea Communications Kft.

akik abbahagyták a dohányzást és lefogytak ugyanakkor dohányzás milyen betegségek